Kreativní tvoření

Hedvábná šálka (technika šibori a barvy fixované párou)Od ranného věku mě bavily ruční práce. Jedna babička mě učila plést a háčkovat a druhá vyšívat. Začátky byly těžké (oka na jehlicích se zvětšovala, ale samotná šála byla pořád stejně dlouhá ... ), ale časem jsem tomu přišla na kloub. Zpočátku jsem pletla a háčkovala hlavně oblečení na panenky, bylo to malé a rychle hotové :). Pamatuju se na naše "háčkovací" kroužky, kdy jsme se sestřenkama seděly na chatě pod stromem a obháčkovávaly jsme co se dalo :). Postupem doby jsem se pustila i do náročnějších "projektů" a upletla jsem i pár svetříků a halenek.

Vyšívání mě také moc bavilo a babička mě učila různé techniky a druhy stehů a později mě nechala i pracovat na svých rozdělaných dílkách, což bylo nejvetší uznání mé práce :). Babička uměla s vyšíváním kouzla a já jsem moc ráda, že mě toho tolik naučila.

Na vysoké jsem přičichla i k jiným ručním technikám, zejména malování na hedvábí a různé jiné textilní techniky (malování na trička přes šablony, savování atd.). Pak jsem "objevila" Moniku Brýdovou a její kreativní kurzy a na jeden z nich zašla ... bylo to právě malování na textil přes šablony. U Moniky jsem už zůstala a její kurzy navštěvuju celkem pravidelně dodnes :). Je mi velkou inspirací a studnicí nápadů.

Postupně jsem vyzkoušela další techniky - ubrouskovou techniku a malování akrylovými barvami (jednu dobu jsem měla doma každý květináč jiný polepený ubrousky), pletení z pedigu (jedny vánoce celá rodina dostala nějaký ten košíček neo pletený tác), malování a savení textilu (další vánoce pak měli všichni originální tričko :)), korálkování (loni na vánoce dostaly skoro všechny ženy v rodině nějakou tu bižuterii), patchwork (to je opravdu makačka a tady užiju i svou oblíbenou matiku), country malování i práce s polymerovými hmotami (fimo).

Ne že bych byla kdoví jaký kreativec :), přece jenom mým oblíbeným předmětem ve škole byla matika nebo chemie, tvoření je pro mě hlavně úžaným relaxem. A i když vymyslet nějaký nový výtvor mi někdy dá zabrat a trvá dlouho, než v hlavě vidím konečnou vizi, dokázat pak tu vizi přetvořit v realitu a vidět výsledek své práce je skvělý pocit.

V podsekcích se budu věnovat jednotlivým technikám a budou zde i ukázky mé práce. Svoje výrobky si fotím jen krátce, dříve jsem většinu rozdala jako dárky dřív, než jsem mohla stihnout něco vyfotit, ale Michal mi to vyčítá a vždycky mi to nezapomene připomenout, když něco nového tvořím, takže obrázků přibývá :). Budu se snažit uveřejňovat i návody a podrobnosti o jednotlivých technikách a budu ráda za každý podnět a příspěvek či dobrou radu :).

Poslední dobou i tvořím na přání a na objednávku, nic hromadného a vždy v rámci svých časových možností. Kdyby se vám ale něco konkrétního líbilo, napište mi a uvidíme, co se s tím dá dělat :).

Napište mi

Tisknout


Hledá se Donee !!!

Don´t Worry DajaveraNa velikonoce (5. 4. 2010) se ztratila red merle fenka border kolie Don´t Worry Dajavera - slyšící na jméno Donee. Prosím pomozte nám ji najít!

Více informací

RSSRSS

Co je nového v naší smečce a na našich www stránkách

11. 04. 2012

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Jelikož mi ježíšek předloni nadělil super šicí stroj Bernina, rozhodla jsem se prodat svoji původní Singrovku. Jistě ještě někomu dobře poslouží.

Celá novinka

30. 03. 2012

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Připomínám, že i letos se bude konat slezina Dajaveráčků, našich kamarádů a ostatních "příbuzných". Podrobnosti najdete na stránkách tábora ZDE.

Celá novinka© 2024, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing