Patchwork

Patchwork - Mozaika srdceK patchworku jsem se dostala trochu oklikou. Už dlouho jsem po této technice pokukovala, ale zdálo se mi to všechno hrozně složité a pracné. Pak jsem se rozhodla, zcela mimo zájem o patchwork, že si k narozeninám pořídím šicí stroj, je to praktická věc a občas člověk potřebuje doma něco ušít nebo tak něco (nějakou tu záclonu apod.).  Dál jsem ale na internetu listovala stránkami o patchworku a obdivovala výtvory zkušených patchworkářek.

Jednoho dne jsem dospěla k závěru, že tohle se asi sama podle psaných návodů nenaučím a že to bude chtít nějaký ten kurz a praktickou ukázku. A aby toho nebylo málo, přihlásila jsem se rovnou na týdenní kurz pro ženy se zaměřením na výuku patchworku o kterém jsem se dozvěděla opět přes stránky Moniky Brýdové, která na tomto pobytu vyučovala i další kreativní techniky.

Pohled do údolí z chaty na MonínciPobyt na Monínci byl naprosto úžasný a pro mě to byla jedna z nejlepších dovolených vůbec. Měla jsem pocit, že dovolená trvala asi tak měsíc, parádně jsem zrelaxovala a odpočala si po psychické stránce. Po fyzické moc ne, jelikož jsme šily dlouho do noci a ráno jsme brzy vstávaly, abychom stihly cvičení se Štěpánkou :). Kdyby mi předtím někdo řekl, že budu dobrovolně týden sedět za šicím strojem a téměř bez přestávky ještě s dalšími asi 25 ženštinami tvořit, šít a párat do pozdních nočních hodin (někdy i do brzkých ranních) a ještě se u toho bavit, řekla bych že spadl z jahody naznak a ať si jde dělat blázna z někoho jiného :).

Ale opravdu to tak bylo. Radka Sedláčková, která dělala lektorku patchworku byla naprosto nepřekonatelná a obětavě se nám věnovala i "přesčas", některým i pomáhala fyzicky došívat dílka, jen abychom si každá odvezla z pobytu hotovou práci. Musím jí vzdát hold ... nechápu jak to s náma mohla vydržet :). Po návratu z dovolené jsem ještě asi dva dny prospala, abych dohonila spánkový deficit, ale hned jsem zase sedla je stroji a začala něco tvořit. Na Monínec budu jezdit pokaždé, pokud to bude aspoň trocu možné ...vždycky se nesmírně se těším, co si na nás Radka zase vymyslí a jak to všechno zvládnu ... budu si muset asi přibalit nějaký povzbuzovací zelený čaj, abych vydržela nespat a co nejvíc tvořit :).

Šicí dílna - jako v čínské manufaktuře :)Dovolenou, jako je ta v Monínci doporučuju, každé dívčině, která je obdobně potrhlá tvořením, protože je to opravdu bájo. Lektorky se o nás vzorně starají, dvakrát denně se cvičí (ještě že tak, protože jinak bych se asi už nikdy nenarovnala), dobře se vaří, uprostřed pobytu dorazí až na místo kosmetička, manikérka a pedikérka, které nás i zkrášlí, je možné si objednat  maséra a k dispozici je i sauna. Prostě kompletní očista a relaxace duše i těla ...

Já sama se věnuju patchworku opravdu jen krátce a moje výtvory jsou někdy ještě dost neumělé, ale o to větší mám radost, když se mi něco zadaří, tak snad se to bude líbit i vám :).

Tisknout


Hledá se Donee !!!

Don´t Worry DajaveraNa velikonoce (5. 4. 2010) se ztratila red merle fenka border kolie Don´t Worry Dajavera - slyšící na jméno Donee. Prosím pomozte nám ji najít!

Více informací

RSSRSS

Co je nového v naší smečce a na našich www stránkách

11. 04. 2012

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Jelikož mi ježíšek předloni nadělil super šicí stroj Bernina, rozhodla jsem se prodat svoji původní Singrovku. Jistě ještě někomu dobře poslouží.

Celá novinka

30. 03. 2012

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Připomínám, že i letos se bude konat slezina Dajaveráčků, našich kamarádů a ostatních "příbuzných". Podrobnosti najdete na stránkách tábora ZDE.

Celá novinka© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing