Jane

Oslovujeme voláme: "Džejn, Džejňule, Cácorka, Kalamita, Bobina, blázen černobílej ..."

Chovná fena, Klubový šampion BCCCZ

C. J. Dajavera
  C.J. Dajavera
C. J. Dajavera
Jméno dle PP: C. J. Dajavera     
Datum nar.:             25. 10. 2008
Barva: černobílá
Výška: 47 cm
Váha: 15,75 kg
DKK/DLK: 0/0
OCD: Free
CEA/PRA: negativní
Primar. glaukom: negativní (28.1.2010, 24.1.2011)
TNS: Normal
Číslo zápisu PP: CMKU/BOC/2835/08
Číslo čipu: 978000000619999

Jak jsme k borderce přišli ...

Když jsem konečně Michala přesvědčila, že pořídit si psisko je bezva nápad (poté co jsem k vánocům dostala závojnatku Filípka, málem jsme koupili zakrslýho králíčka a kočičku z útulku jsme si neodvezli jen těsně, jelikož se Michalovi ozvala alergie na kočky), začali jsme uvažovat o tom správném pejskovi pro nás. Přes labradora, bígla a berňáka jsme se dopracovali až k borderce.

Na borderkách nás zaujalo jejich nadšení k jakékoli aktivitě, jejich přítulnost a přátelskost s lidmi a co všechno se dokážou naučit. I když jsem se zpočátku bála jejich temperamentu a že nebudu dost dobrá psí máma a nezajistím borderce to správné prostředí, nakonec jsme se rozhodli, že do toho jdeme a začali jsme hledat štěně.

Tak nás internet zavedl do chovatelské stanice Dajavera, která je v Načešicích kousek od Pardubic. Zrovna sice žádná štěňátka neměli, ale plánovali, tak jsme si domluvili návštěvu. Na dvoře nás přivítaly tři borderky a byly naprosto úžasné ... nejvíc mě ale dostala Amy a tak jsme se s chovatelkou Dančou dohodli, že bychom si zamluvili štěně po Amy, nejlépe černobílou holku.

To se psal květen 2008 ... a tak jsme čekali, než holky začnou hárat, jak dopadne krytí, než se potvrdí, že tam nějaká štěňátka jsou a jestli se na nás vůbec dostane ... až se konečně 25. října 2008 Amy narodil C vrh štěňátek. Neuplynul ani týden a my se byli juknout a Danča nám oznámila, že na nás ta černobílá holka vyjde a že si i možná budeme moci vybrat. Už na první návštěvě se Michalovi jedna moc líbila ... říkali jí Cácorka ... Po několika návštěvách jsme si nakonec asi v 5 týdnech vybrali štěndo a nebyl to nikdo jiný, než naše Cácorka :).

Když jsme přijeli na návštěvu byla všechna štěnda venku, lítala a dránila, jen ta naše Cácorka spala v pelechu a vůbec se jí ven nechtělo (někdy si říkám, kéž by jí trocha té ospalosti zůstala do dneška :)).

Když jsme si před vánoci 2008 přivezli Jane domů, byla to taková malá kulička. První noc s ní Michal spal v předsíni na matračce, další noc už zvládala bez problémů v pelíšku u naší postele. Hned přes vánoční svátky dostala šokovou socializační terapii při rodinných návštěvách a užívali jsme si sněhu a pohody. Přivolání zvládla Jane za první měsíc a stejně rychle a nadšeně se naučila další základní poslušnost. Musím říct, že jsem nevěřila, že se může psisko učit tak rychle a nadšeně ... Cácorka prostě předčila naše očekávání a neustále nás překvapuje a přináší nám radost a pohodu do našeho života ...

Tisknout


O Jane ve zkratce:

  • matka: Amy Dajavera
  • otec: Fireonice of Maranns Home
  • DKK, DLK 0/0; OCD free; CEA/PRA neg.; TNS Normal; glaukom free
  • ZVOP, HWT, ZOP, BH, FLY 18
  • Klubový šampion BCCCZ; 1x CAJC; 3x CAC, 1x res. CACIB, 2x res.CAC, V1, V2, V3, V4;

Hledá se Donee !!!

Don´t Worry DajaveraNa velikonoce (5. 4. 2010) se ztratila red merle fenka border kolie Don´t Worry Dajavera - slyšící na jméno Donee. Prosím pomozte nám ji najít!

Více informací

RSSRSS

Co je nového v naší smečce a na našich www stránkách

11. 04. 2012

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Jelikož mi ježíšek předloni nadělil super šicí stroj Bernina, rozhodla jsem se prodat svoji původní Singrovku. Jistě ještě někomu dobře poslouží.

Celá novinka

30. 03. 2012

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Připomínám, že i letos se bude konat slezina Dajaveráčků, našich kamarádů a ostatních "příbuzných". Podrobnosti najdete na stránkách tábora ZDE.

Celá novinka© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing