Country malování

Motýlek z dílny Moniky BrýdovéCountry malování je technika malování na výřezy ze dřeva či překližky. Jako podklad pro malování se používají i lékařské špachtle, které se různě poslepují a pak namalují. Špachtle jsou dobré v tom, že jsou ošetřené proti pouštění chloupků a může se na ně rovnou malovat.

V tomto tvoření je možné využít více technik a také různé druhy barev (i když základem jsou akrylové barvy). Dá se dobře použít i ubrousková technika (decoupage) , malování lazurovacími barvami ... fantazii se meze nekladou. Country se tomuto malování říká, jelikož se výtvory zdobí čárkami, tečkami, křížky apod. které evokují, že dřevo je "šité". Tohle zdobení je samozřejmě nepovinné, ale obvykle výsledek krásně oživí a doladí (má zkušenost).

Jak jsem začala?

Jmenovka na dveře - KasalýchMalování na dřevo mě dlouhou dobu nechávalo celkem chladnou. Já mám ráda obecně tvoření, které má také alespoň trochu užitečné a praktické využití. Samotná dekorace je fajn, ale když předmět poslouží i dorému účelu, to pak je pro mě to správné tvoření.

A tak jsem kolem výřezů brouzdala (nejčastěji na kurzech Moniky Brýdové, jak jinak, že :)) a obdivovala výtvory ostatních tvořilek, ale samotnou mě to moc nelákalo.

Až na druhé dovolené na Monínci jsem si říkala, že bych to mohla vyzkoušet a udělat si hlídače na dveře (krokodýla). Ten se navíc maloval lazurovacími barvami, které doma ještě nemám a chtěla jsem si vyzkoušet práci s nimi. Takže jsem si vytvořila zelenkavého kokodýlka, který hlídá dveře do naší koupelny. Pak jsem se přihlásila na kurz do Hradce Králové a chtěla jsem vytvořit jmenovku na naše vchodové dveře do bytu a tak nějak mě to chytlo ...

Bohužel nejsem schopna výřezy ještě vyrábět (takové nářadí doma nemáme, zatím :)), ale na internetu se dají různé kousky koupit a tak je třeba jen zapojit představivost. Cedulek na dveře už jsem udělala několik kousků (téměř všechno jako dárek) a snažím se, aby byl každý originál :). Pomalu mi v hlavě dozrávají další vize (jako třeba věšák na klíče a na mé korákové výtvory), ale zatím jsem se ještě nerozhoupala k realizaci ... chtělo by to den s alespoň 40 hodinama :).

Tisknout


Hledá se Donee !!!

Don´t Worry DajaveraNa velikonoce (5. 4. 2010) se ztratila red merle fenka border kolie Don´t Worry Dajavera - slyšící na jméno Donee. Prosím pomozte nám ji najít!

Více informací

RSSRSS

Co je nového v naší smečce a na našich www stránkách

11. 04. 2012

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Jelikož mi ježíšek předloni nadělil super šicí stroj Bernina, rozhodla jsem se prodat svoji původní Singrovku. Jistě ještě někomu dobře poslouží.

Celá novinka

30. 03. 2012

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Připomínám, že i letos se bude konat slezina Dajaveráčků, našich kamarádů a ostatních "příbuzných". Podrobnosti najdete na stránkách tábora ZDE.

Celá novinka© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing