Závody Nymburk

Nymburk DiscDog Fun Weekend

(15. 5. 2010; http://www.discdog.cz/dog-chow-discdog-cup/dog-chow-discdog-cup-2010/nymburk-discdog-fun-weekend)

Michal a Jane - frisbeeNecelý měsíc poté, co jsme se byli podívat na první závody ve frisbee, jsem Michala a Jane přihlásila na jejich první závody. Bohužel zrovna ten týden před závody měl Michal v práci frmol a tak společně trénovali jen jednou ... což o to, Jane ani tak moc trénink nepotřebovala, ta trénuje skoro každou vycházku, ale Michal by potřeboval natrénovat techniku hodu diskem :).

Nic naplat zkušenosti se sbírat musí, a tak jsme ráno nasedli do auta a vyrazili směr Nymurk. Na místě jsme se sešli i s Ivetou Dupalovou a Artabanem a Ally Dajaverou, kteří také soutěžili, takže jsme tam měli spřízněnou duši. Musím říct, že organizace i průběh soutěže byl dobrý a pohodový. Byla tam jen jedna drobnost a to ta, že Michal s Jane měli skoro stejný pořadový číslo na obě disciplíny, které běžely zároveň, ale nakonec se to vyřešilo. Počasí taky vydrželo i když byla celkem zima na to, že byla půlka května.

Říkala jsem Michalovi, ať se nestresuje, že si to jedeme zkusit a zažít tu atmosféru ... byl evidentně nervní :). Je pravda, že když se házeči rozcvičovali a člověk viděl ty profi techniky hodu (foukal dost silný vítr, ale některým účastníkům se disk nesl bez problému a vítr jim vůbec nevadil), tak jsme si říkali, že bude úspěch, když neodjedeme s nulou (rozuměj nula bodů :)).

Závodníci :)Jako první nastoupil náš tým "Tazi & Jane" na Super MiniDistance. Tady jde o čas a tak to byly dost nervy. Michal z nervozity první hod tzv. "zahodil", ale pak už jim to šlo a získali krásných 10 bodů a dokázali hodit 6 hodů, z toho 3 byli úspěšné a bodované. Do finále postupovalo prvních 30 týmů a postupové body byly 11,5 bodu, takže jim to uteklo opravdu o fous :). Z celkového počtu 76 týmů byl náš tým na sdíleném 40. místě, což myslím, je bezva úspěch.

Druhá disciplína na kterou tým nastoupil byl DogDartbee, kde nejde už o čas, ale hlavně o přesnost. Normálně se hází na dvě kola po třech hodech, ale tady to bylo změněno a házelo se rovnou 6 hodů najednou. Michal už nebyl tak nervozní a když si uvědomil, že nemusí honit čas, tak  se jim opět povedly 3 moc pěkné hody. V téhle disciplíně naházeli Jane s Michalem 50 bodů a obsadili sdílenou 36. příčku z celkového počtu 72 zúčastněných týmů.

Takže nakonec jsme skončili uprostřed startovací listiny, což na začátečníky, kteří nikdy pořádně netrénovali bylo myslím moc hezké. Hlavně jsme si celý den i přes velmi chladné počasí moc hezky užili. Na závěr byly ukázky sportovní kynologie obran a freestyle vystoupení dvou týmů najednou, na místě vládla opravdu fajn nálada a už se moc těšíme na další závody.

 

Nymburk - hasičské hřiště - areál závodů frisbee

Terč pro Dog Dartbee

Artaban Dajavera - Dog Dartbee

Iveta a Artaban

Jane - musela být na vodítku, protože jsem jí nevěřila, že nebude honit frisbíčka, kterých tam byla spousta :)

Michal a Jane - trénink před závody

Iveta, Michal, Jane pozorujíce jiné soutěžící

Iveta, Michal, Jane a Ally

Jane - sleduje, kdy už konečně zase na ni přijde řada :)

Jane - sleduje, kdy už konečně zase na ni přijde řada :)

Výsledky Super Minidistance

Výsledky Super Minidistance - body dle hodů

Výsledky Dog Dartbee

Zmožení závodníci ... pro mě vítězové :)

Tisknout


O Jane ve zkratce:

  • matka: Amy Dajavera
  • otec: Fireonice of Maranns Home
  • DKK, DLK 0/0; OCD free; CEA/PRA neg.; TNS Normal; glaukom free
  • ZVOP, HWT, ZOP, BH, FLY 18
  • Klubový šampion BCCCZ; 1x CAJC; 3x CAC, 1x res. CACIB, 2x res.CAC, V1, V2, V3, V4;

Hledá se Donee !!!

Don´t Worry DajaveraNa velikonoce (5. 4. 2010) se ztratila red merle fenka border kolie Don´t Worry Dajavera - slyšící na jméno Donee. Prosím pomozte nám ji najít!

Více informací

RSSRSS

Co je nového v naší smečce a na našich www stránkách

11. 04. 2012

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Jelikož mi ježíšek předloni nadělil super šicí stroj Bernina, rozhodla jsem se prodat svoji původní Singrovku. Jistě ještě někomu dobře poslouží.

Celá novinka

30. 03. 2012

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Připomínám, že i letos se bude konat slezina Dajaveráčků, našich kamarádů a ostatních "příbuzných". Podrobnosti najdete na stránkách tábora ZDE.

Celá novinka© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing