Aktivity

S Jane jsme původně chtěli zkusit agility a možná nějakou tu poslušnost. Jezdím na koni, tak jsem chtěla i parťačku na projížďky, ale neměla jsem žádné další ambice. Ale jak se říká, člověk míní a život, teda borderka, mění :).

Sportovní kynologie

Na cvičák jsme s Jane začali chodit asi v půl roce a nakonec jsme skončili v ZKO Chrudim, kde jsme narazili na fajn partu lidí, se kterými cvičíme dodnes. Postupně se snažíme dělat pokroky a poté co jsme zvládli složit zkoušku ZOP, namlsala jsem se a chtěla bych s Jane zkusit i další zkoušky. Tak uvidíme jak nám to půjde. Podrobnosti o našich pokusech a pokrocích budu doplňovat do podsekce Sportovní kynologie. Máme ještě dlouhou cestu před sebou.

Agility

Agility nás zaujalo už dávno a chtěli jsme to s naší borderkou vyzkoušet. Jako malá nemohla cíleně trénovat skoky a slalomy, ale tak jsme se alespoň u našeho bráchy Montyho naučili probíhat tunelem a následně jsme tuhle zábavu pilovali na Dajaveráckém táboře. Postupně jsme zkusili lávku, Ačko, houpačku ... všechno Jane zvládá s přehledem a je vidět, že jí to baví. Poté co jsme dovršili 1 rok věku, začala jsem postupně zkoušet i překážky a slalom. Zatím nic moc - překážky překonává nejjednodušším způsobem = podlézt a slalom za pamlskem je jednoduchý :), ale bez pamlsku si myslí, že se panička asi zcvokla, když ji nutí kličkovat a okolo to jde tak jednoduše :). V dubnu jsme přihlášené na kurz agility, tak uvidíme jaké uděláme pokroky.

Dogfrisbee

Frisbíčko je naše asi nejoblíbenější hračka ... Jane dokáže lítat a skákat za tou kulatou placatou věcí do úmoru. Když mám v ruce frisbee, ostatní svět neexistuje a její pozornost je upřená jen na mě. Za hození frisbee je schopna provádět neuvěřitelné kousky :). Michalovi se házení frisbee zalíbilo a tak možná zkusíme i nějaký ten trénink či závod. Zatím jsme amatéři, ale chceme se jet na závody juknout a pak se uvidí :).

Flyball

Flyball jsme poprvé zkusili s Jane na dajaveráckém táboře (teda Michal, já byla na patchworkové dovče) a celkem nás to chytlo. Díky naší chovatelce Danče se možná budeme flyballu věnovat i nadále a možná bude i tým Dajavera :). Uvidíme ... ale je to akční sport a Jane i mě celkem oslovil a ukázkové tréninky jsme si užily.

Dogdancing

Tanec se psem zkoušíme jen jako zpestření ke cvičení. Zkoušíme základní prvky ... jako jsou otočky, válení sudů, couvání, podávání pasiček a tak podobně. Jsou to drobnosti a asi nikdy nedme dohromady žádnou taneční sestavu jako naši kamarádi od Dupalíků, ale je to fajn zábava. Postupně se budeme snažit zlepšovat a doplňovat triky ... aktuálně se snažíme naučit poklonu a zajíčka :).

Pasení

Práce u stáda je původní účel, ke kterému byly borderky vyšlechtěny a dlouhá desetileté používány. Cílem dalších chovů je zachovat v nich instinkty pást a přirozeně ovládat stádo na dálku. Pozorovat jednu nebo více borderek, které prostě v naprosté tichosti ovládají někdy i stohlavé i vícehlavé stádo ovcí je fascinující a jen žasnete, jak to, že ten pes bez jediného štěknutí nebo vyloženého útoku je schopný takových věcí.

Jane není borderka z vyloženě pracovní linie zaměřené na pasení, i když její mamka i babička práci s ovečkami zvládají výborně. Moje ambice na pasení nejsou velké, ale říkala jsem si, že díky tomu, že máme chovatelku Danču, která ovečky má, tak blízko, vyzkoušíme, zda Jane nějaké ty instinkty po svých předcích nezdědila :). Zvládnutí testu vloh ovčáckého psa je pro mě v tuto chvíli jediný cíl v tomto oboru :).

Tisknout


O Jane ve zkratce:

  • matka: Amy Dajavera
  • otec: Fireonice of Maranns Home
  • DKK, DLK 0/0; OCD free; CEA/PRA neg.; TNS Normal; glaukom free
  • ZVOP, HWT, ZOP, BH, FLY 18
  • Klubový šampion BCCCZ; 1x CAJC; 3x CAC, 1x res. CACIB, 2x res.CAC, V1, V2, V3, V4;

Hledá se Donee !!!

Don´t Worry DajaveraNa velikonoce (5. 4. 2010) se ztratila red merle fenka border kolie Don´t Worry Dajavera - slyšící na jméno Donee. Prosím pomozte nám ji najít!

Více informací

RSSRSS

Co je nového v naší smečce a na našich www stránkách

11. 04. 2012

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Jelikož mi ježíšek předloni nadělil super šicí stroj Bernina, rozhodla jsem se prodat svoji původní Singrovku. Jistě ještě někomu dobře poslouží.

Celá novinka

30. 03. 2012

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Připomínám, že i letos se bude konat slezina Dajaveráčků, našich kamarádů a ostatních "příbuzných". Podrobnosti najdete na stránkách tábora ZDE.

Celá novinka© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing