Dogfrisbee

Jane s frisbee v zimě 2010Frisbee je asi nejoblíbenější hračka Jane. Miluje ho od malinka, kdy jsme pořídili látkovou variantu a házeli jsme jí tzv. rollery, neboli kutáleli ho po zemi. Za hození frisbee je ochotna předvádět neskutečné kousky.

Jelikož se nám tahle zábava opravdu líbí, Michal se rozhodl, že by mohl s Jane zkusit trénovat cíleně na nějakou tu disciplínu v dogfrisbee, když už jí to tak baví. Abychom zjistili co a jak, nastudovali jsme pravidla a jeli jsme okouknout nějaké ty závody a brzy se snad objevíme na závodech i jako soutěžící :).

Trocha teorie o Dogfrisbee

  • Freestyle - je disciplína takzvaně "volná". Jde o to skloubit triky se psem s tím, že se při tom ještě hází a chytá disk. Samozřejmě jsou na to pravidla a jsou i nějaké ty figury, které jsou základem výsledné sestavy. Používá se víc disků najednou a profíci jsou schopni předvést opravdu fascinující představení.
  • Super Minidistance - to je naše disciplína :). Spočívá v tom, že za 90 vteřin je třeba získat co nejvíce bodů za hození a chycení disku psem. Body jsou odstupňované podle toho v jaké vzdálenosti od "startovní" čáry je disk chycen, zda je chycen ve výskoku popřípadě ve výseči, za což jsou bonusové body. Používá se jen jeden disk a hraje se na dvě kola, přičemž se body z obou kol sčítají a vítězí ten s nejvíce body.
  • Dog Dartbee - je to obdobné jako minidistance, ale hází se v podstatě "na terč", který je zobrazený na zemi. Pes opět chytá disky a body se získávají podle toho, do jaké kruhové vseče pes dopadl při chycení disku. Tuhle disciplínu asi taky zkusíme, ale to bude vyžadost opravdu přesnou trefu od házeče, takže Michal musí trénovat a pilovat své hody :).

Samozřejmě existují další soutěže ve frisbee. Všechny potřebné informace lze načíst na stránkách DiscDog klubu České republiky.

Tisknout


O Jane ve zkratce:

  • matka: Amy Dajavera
  • otec: Fireonice of Maranns Home
  • DKK, DLK 0/0; OCD free; CEA/PRA neg.; TNS Normal; glaukom free
  • ZVOP, HWT, ZOP, BH, FLY 18
  • Klubový šampion BCCCZ; 1x CAJC; 3x CAC, 1x res. CACIB, 2x res.CAC, V1, V2, V3, V4;

Hledá se Donee !!!

Don´t Worry DajaveraNa velikonoce (5. 4. 2010) se ztratila red merle fenka border kolie Don´t Worry Dajavera - slyšící na jméno Donee. Prosím pomozte nám ji najít!

Více informací

RSSRSS

Co je nového v naší smečce a na našich www stránkách

11. 04. 2012

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Jelikož mi ježíšek předloni nadělil super šicí stroj Bernina, rozhodla jsem se prodat svoji původní Singrovku. Jistě ještě někomu dobře poslouží.

Celá novinka

30. 03. 2012

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Připomínám, že i letos se bude konat slezina Dajaveráčků, našich kamarádů a ostatních "příbuzných". Podrobnosti najdete na stránkách tábora ZDE.

Celá novinka© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing