23.08.2010 22:04

Jak nám uběhlo léto

Jak nám uběhlo léto

Léto se blíží ke konci a po delší odmlce se znovu dostávám k aktualizaci stránek. Tohle léto bylo oproti jiným dost poklidné a to hlavně protože jsme dlouho léčili zraněnou nohu Jane ...

Náš marod a její léčení

V půli června si Jane při koupání v Labi rozřízla nohu tak nešikovně, že si přeřízla malou šlachu a rána byla tak hluboká, takže musela na šití. Po operaci byla vcelku poslušný pacient, nohu měla v fixovanou v dlaze. Návštevy veteriny, které byly hodně časté, kvůli převazům, pro Jane byly vždycky stresující, ale byla šikovná, poslouchala a chovala se vzorně. Myslím, že toho pana doktora si bude pamatovat navždy a už vždycky se bude snažit jít mu z cesty :).

JaneAby toho nebylo málo, Jane začala asi týden po zranění hárat, což mělo za následek snížení imunity a vznik otlaku na jedné tlapce ... dlahu jsme kvůli tomu museli předčasně sundat a léčit ještě otlačenou ťapku. Užili jsme si to se vším všudy ... Jane byla dost nevrlá, nevyběhaná, protože jsme striktně dodržovali klid (byla vlastně dva měsíce zavřená doma), ale naštěstí se trpělivost vyplatila a Jane konečně může zase chodit bez obvazu a začít zase běhat a trénovat. Musíme ale pomalu, protože je vidět, že Jane ztratila za ty dva měsíce kondičku a je unavená i po kratší zátěži. Mám ale velkou radost, protože nekulhá a její nadšení z toho, že zase může běhat je nakažlivá :).

Dovolená na Monínci

Monínec 2010Na začátku července jsem jako již tradičně vyrazila na Monínec na tvořivou dovolenou. Tentokrát Jane zůstala doma a Michal společně s kamarádkou Petrou se ten týden o našeho maroda starali. Dovolená byla naprosto skvělá a krásně jsem si ji užila. Po příjezdu domu jsem byla tak rozjetá, že jsem šila dál a dál ... aktualizovala jsem sekci tvoření Patchwork, tak se můžete juknout. Přibylo i pár foteček v sekci Country malování. Protože jsme s Jane nemohly běhat venku, tak jsem tvořila doma :).

Klubová výstava Brno

Chovatelská skupina Dajavera - Klubová výstava Brno 8/2010Na začátku srpna jsem měli naplánovanou Klubovou výstavu v Brně. Kvůli zranění jsme ji sice museli odvolat, ale jeli jsme se alespoň podívat na naše kamarády a psí sourozence a povzbudit je při jejich klání :). Musím říct, že Dajavera byla velmi úspěšná a v každé kategorii, kde měla svého zástupce se Dajaveráček umístil "na bedně". Náš brácha Keč svoji třídu vyhrál a BOB mu utekl opravdu o fous ... na rozhodčím bylo vidět, že se rozhoduje mezi Kečem a jiným psem, ale nakonec titul zadal jinému pejskovi. I tak jsme měli obrovskou radost a úspěch byl završen ziskem ocenění "nejlepší chovatelská stanice", což těší hlavně naši chovatelku Danču :).

Po klubovce jsme jelina návštěvu k Helče do Chlupice, kde jsme strávili krásný večer a pohodovou noc ... moc díky za pozvání, bylo to opravdu skvělé.

Na klubovce jsem testovala novou kameru a bohužel fotky nedopadly díky mé neznalosti užívání nejlépe, takže jen pár jsem jich dala do naší fotogalerie, ale další jsou k shlédnutí ve fotogalerii Ilči, paničky Montyho ZDE.

Testy TNS

Dneska jsem dostala navíc skvělou zprávu, že Jane je TNS Normal. Vzorky jsme posílali před časem do Austrálie do autorizované laboratoře a výsledek zní:

"Dear Monika Kasala Stiborkova

We have completed testing of some of the samples you submitted for TNS testing.

UNSW_ID BC5897
Dogs Name C.J. DAJAVERA
Microchip Number '978000000619999'
Registration No CMKU/BOC/2835/08
DOB 25 Oct 2008
Sex F
Result not TNS
Date Tested 23/08/2010

This test is for inheritance of the TNS mutation. C.Y. DAJAVERA did
NOT inherit the TNS mutation from one of its parents, FIRE ON ICE
OF MARANNS HOME or AMY DAJAVERA.

This animal does NOT carry the known TNS mutation.

Alan Wilton
Head of Canine Research
UNIVERSITY OF NSW"

Tisknout


Kontakt

Monika a Michal Kasalých
mail: monika_a_michal@kasaly.info
tel.: 776 310 334
skype Monča: monika.sti
icq Michal: 56-391-023

Havlíčkova 2698, Pardubice

Návštěvní kniha

Máte pro nás vzkaz, nápad, připomínku? Pak neváhejte a napište nám co máte na srdci :).

Přejít do Návštěvní knihy© 2024, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing