Intenzivní trénink flyballu v Dajaveře

(17. 10. 2010, Načešice)

V neděli jsme se všichni co trénujeme pravidelně i ostatní dajaveráčci a kamarádi sešli u Danči a užili si skvělý den s flyballem.

Instruktorkou nám byla Šárka Seemanová, která je členkou flyball klubu HopTrop Prague, který je v tomto sportu velmi úspěšný.

Trénovalo se dopoledne, kde si nás Šárka postupně skoukla a každému doporučila tipy jak zlepšit techniku.

Je úžasné, když někdo umí sport nejen provozovat, ale i trénovat a předat své zkušenosti dál. Názorně jsme to pochopili u Éra, který je ve své pubertě prostě nadšený ze všeho, do všeho jde po hlavě a s velkým nadšením, a v té velké rychlosti měl problémy se správnou technikou. Ale při správném vedení najednou Éro běhal správně technicky, nadšeně a naprosto soustředěně... Prostě kdo umí ten umí :). Stejně se Šárka vypořádala i s ostatními drobnými nešvary našich čtyřnohých i dvounohých sportovců a ukázala nám jak je zvládnout :).

Jane má problém hlavně v tom, že v okamžiku, kdy jí ukážu hračku za odměnu, tak vyplivne míček bez ohledu na to, jestli už je za cílem nebo ne :). Takže stejně jako na agility, běháme bez hračky a nez pamlsků, prostě jen tak pro radost :). Jinak je Jane šikovná a i přes vynucenou dvouměsíční přestávku jí to jde velmi dobře, takže na jaře by už mohla přejít na box. Tak uvidíme....

Po obědě jsme měli teoretický výklad o flyballe, o bezpečnosti i přípravě psa, tak aby sport neměl negativní důsledky na zdraví. Šárka nám ukázala i video ze závodů a osvětlila nám spoustu drobností, které mají vliv na výsledek a mohou závod rozhodnout.

Odpoledne pak proběhlo druhé kolo tréninku. Kde jsme se snažili nabyté znalosti převést v praxi. Michal dělal skoro celou dobu nabíječe, tak večer měl celkem ochraptělý hlas :).

Celkově to byl super den a myslím, že jednou za čas se takovéto odborné vedení rozhodně vyplatí a posune nás zase dál. Je úžasné vidět a sejít se se stejně praštěnými lidmi, kteří běhají se psem, dělají opičky jen proto, aby ten jejich psí miláček podal co nejlepší výkon a byla u toho ta správná motivace :). Tak se zase těším na příští soustředění.

Fotky můžete vidět zde a níže je odkaz na video:

Tisknout


O Jane ve zkratce:

  • matka: Amy Dajavera
  • otec: Fireonice of Maranns Home
  • DKK, DLK 0/0; OCD free; CEA/PRA neg.; TNS Normal; glaukom free
  • ZVOP, HWT, ZOP, BH, FLY 18
  • Klubový šampion BCCCZ; 1x CAJC; 3x CAC, 1x res. CACIB, 2x res.CAC, V1, V2, V3, V4;

Hledá se Donee !!!

Don´t Worry DajaveraNa velikonoce (5. 4. 2010) se ztratila red merle fenka border kolie Don´t Worry Dajavera - slyšící na jméno Donee. Prosím pomozte nám ji najít!

Více informací

RSSRSS

Co je nového v naší smečce a na našich www stránkách

11. 04. 2012

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Jelikož mi ježíšek předloni nadělil super šicí stroj Bernina, rozhodla jsem se prodat svoji původní Singrovku. Jistě ještě někomu dobře poslouží.

Celá novinka

30. 03. 2012

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Připomínám, že i letos se bude konat slezina Dajaveráčků, našich kamarádů a ostatních "příbuzných". Podrobnosti najdete na stránkách tábora ZDE.

Celá novinka© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing