Hedvábí

Hedvábný šátek technikou šiboriBarvení na hedvábí jsem objevila už na vysoké škole. Používala jsem barvy na hedvábí fixované teplem (žehlení) a malovala jsem na kde co a zkoušela i různé techniky. Využívala jsem hedvábné polotovary, které se dají koupit a zdobila je (taštičky, kravaty, šátky atd.).

Loni na Monínci jsem vyzkoušela i barvení hedvábí barvami fixované párou. Technika "Šibori" mě zaujala. Opět - je to rychlé, efektní a trocha alchymie :). Domu jsem si hned objednala barvičky a k vánocům jsem vytvořila několik šátků. Aktuálně spekuluju nad jedním nápadem, jak spojit tuto techniku a patchwork ... tak uvidím, až uzraje nápad, pak se pustím do realizace a výsledek ukážu zde.

Hedvábná šálka šibori - duhová

Hedvábná šálka šibori - modročervená harmonika

Hedvábná šálka šibori - žluto-červené mandaly

Hedvábná šálka šibori - zeleno-oranžová šibori

Hedvábný šátek šibori - připravený jako quilt na ušití toaletní tašky (podloženo vatelínem a spodní látkou a vyšita výšivka na Bernině)

Hedvábný šátek šibori - mandala

Tisknout


Hledá se Donee !!!

Don´t Worry DajaveraNa velikonoce (5. 4. 2010) se ztratila red merle fenka border kolie Don´t Worry Dajavera - slyšící na jméno Donee. Prosím pomozte nám ji najít!

Více informací

RSSRSS

Co je nového v naší smečce a na našich www stránkách

11. 04. 2012

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Jelikož mi ježíšek předloni nadělil super šicí stroj Bernina, rozhodla jsem se prodat svoji původní Singrovku. Jistě ještě někomu dobře poslouží.

Celá novinka

30. 03. 2012

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Připomínám, že i letos se bude konat slezina Dajaveráčků, našich kamarádů a ostatních "příbuzných". Podrobnosti najdete na stránkách tábora ZDE.

Celá novinka© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing