Agility kurz pro začátečníky

Protože jsem nevěděla jak na to, přihlásila jsem nás do ZKO Nemošic na začátečnický agiliťácký kurz. Kurz bude trvat dva měsíce a za tu dobu snad alespoň pochytíme základy, abychom u nás v Chrudimi na cvičáku mohly na hřišti trénovat a užívat si zábavy.

Jak postupně do tohoto sportu pronikám, nebude to žádná legrace se to naučit a zvládnout zaběhnout hřiště čistě, ale my to předem nevzdáme a budeme se snažit :).

Kurz agility

(duben - květen 2010)

Jane a AmyNa tenhle kurz chodíme s naší kámoškou labradorkou Amy a její paničkou Peťou. Malinko jsem Petru zlanařila, aby se taky přihlásila a tak tam máme parťačku :).

1. hodina:

Na první hodinu jsme vtipně dorazily asi o deset minut pozdě, jelikož jsme se účastnily hledání Donee a pak jsme nějak nezvládly rychle oběd. Ale hned jsme se zapojily do cvičení a celkem nám to šlo. Na první hodině jsme si zkusily takzvaně od všeho trochu, tak na ochutnávku, abychom věděly do čeho lezeme :).

Jane byla moc šikovná a i když jsem měla trochu strach, že po tom raním hledacím maratonu bude unavená, obávala jsem se opravdu zbytečně :). Zase byla potvůrka rychlejší než já a když už jsem byla opravdu pomalá a zkoušela jsem si vedení na nečisto, Jane si samostatně jen tak ze srandy dala pár tunelů :). Je se toho hodně co učit, ale už se těším na další hodinu.

2. hodina:

Na tuhle hodinu jsme přišly už včas a doprovázel nás Keč, protože jsme hlídali a po agility jsme plánovaly ještě nějakou vychajdu. Keč sice trochu štěkal, ale nebylo to tak hrozný.

Na hodině jsme cvičily jednak opáčka a trénovaly hlavně skočky. Seznámili jsme se se slalomem a metodou, kterou se ho budeme učit: "uličková metoda". Zatím teda běháme mezi dvěma řadama tyček a postupně by se ty řady měly přibližovat až se z toho stane slalom. No jsem na to zvědavá :). Jinak domácí úkol z minula Jane i Amy zvládly, takže pohoda :).

3. hodina:

Tuhle neděli bylo opravdu pekelné počasí ... slunce pařilo a tak jsme šly před začátkem hodiny holky vykoupat k řece za cvičištěm. Jane se někde ochomýtla a celou hodinu běhala s bakulí bodláků místo ocasu ... fakt paráda to vyčesávat :).

Hodinu jsme zahájily trochou teorie "promítáním" videí na notebooku o agility. Pak už jsme nastoupily na plac a zopakovaly si skokovky, kladinu, kruh a několikrát proběhly sekvence tunelů. U tunelů se projevila první slabina našeho týmu a to já osobně :). Opravdu jsem měla co dělat, abych stačila Jane, která bere tunely tryskem a ještě si pořádně zapamatovat vedení na kterou ruku .. no na potřetí jsem to zvládla i já :). Lucka pak přidělila domácí úkoly a šly jsme procházkou dom.

4. hodina:

Na tuhle hodinu jsem přijela opravdu až ke konci a to z důvodu speciální výstavy BOC na kterou jsme se přihlásily s Jane už dávno. Nicméně i tak jsme stihly zaběhnout si kombinaci dvou tunelů a dvou skoček (zase ta moje ne/rychlost :)) a pak sérii tří krátkých skoků, které Jane taky dala až na potřetí komplet čistě. Musíme víc trénovat skočky, aby Jane zlepšila techniku skoku ... ale to půjde. Zaúkolujeme páníka, aby spíchnul nějaké ty skočky a budeme trénovat častěji. Bylo vidět, že Jane je psychicky unavená ... letí, ale nesoustředí se kam a jak :). Ale i tak jsme si dobře zablbly.

Domácí úkol jsme také předvedli (sice už bylo znát vyčerpání, ale ušlo to). Na příště máme trénovat základ na zastavovací zóny, tak uvidíme jak nám to půjde.

5.+6. hodina:

Pátou hodinu jsme jen opakovaly a já zapoměla napsat aktualitku :). Na šestou hodinu jsem si půjčila kameru zpráce a nafilmovala naše dílčí úspěchy. Myslím, že účastníci kurzu jsou opravdu šikovní a na to, že všichni jsou úplní začátečníci, tak nám to jde výborně. Samozřejmě, že je před náma ještě spousta práce a tímhle kurzem naše agiliťácké snažní zřejmě neskončí, ale je fajn trénovat s lidmi, kteří se potýkají se stejnými problémy a člověk může diskutovat jak z toho ven. Akorát mi přijde, že všichni ostatní mají ty psi nějak pomalejší nebo jsou rychlejší než já :). Jukněte jak nám to jde:

Konec kurzu:

Na posledních dvou trénincích nebyla Amy, která dovolenkovala v Alpách s paničkou, ale ony si to určitě vynahradí nějakým individuálním tréninkem. Ani závěrečný sranda závod se nekonal, protože se nám družstvo nějak rozprchlo a na posledním tréninku jsme byly jen 3 týmy. Takže jsme potrénovaly a natočila jsem nějaké to videjko. Lucka si na nás přichystala docela záludnosti, ale nakonec jsme to všichni prošly ... i když Jane po cestě za čistou sekvencí porazila asi dvě překážky a schodila nemálo tyček :). No zase tu nepřesnost vyvažuje rychlostí a nadšením. Příští víkend jdeme spolu na intenzivku, kde se budeme zaměřovat na techniku skoku, takže se to snad zlepší :).

Cekově musím hodnotit kurz dobře, naučily jsme se základům, zasvětily jsme se do základů sportu zvaného agility a i přes to, že ke konci některé týmy odpadly a závěrečné klání nebylo, tak to bylo moc fajn. Sešly jsme se s bezva lidmi i psisky a opravdu bych ráda v tomto sportu pokračovala. Uvidíme, jak se nakonec všechno vyvine a jak nám to dál půjde :).

Tisknout


O Jane ve zkratce:

  • matka: Amy Dajavera
  • otec: Fireonice of Maranns Home
  • DKK, DLK 0/0; OCD free; CEA/PRA neg.; TNS Normal; glaukom free
  • ZVOP, HWT, ZOP, BH, FLY 18
  • Klubový šampion BCCCZ; 1x CAJC; 3x CAC, 1x res. CACIB, 2x res.CAC, V1, V2, V3, V4;

Hledá se Donee !!!

Don´t Worry DajaveraNa velikonoce (5. 4. 2010) se ztratila red merle fenka border kolie Don´t Worry Dajavera - slyšící na jméno Donee. Prosím pomozte nám ji najít!

Více informací

RSSRSS

Co je nového v naší smečce a na našich www stránkách

11. 04. 2012

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Prodám šicí stroj SINGER - sleva

Jelikož mi ježíšek předloni nadělil super šicí stroj Bernina, rozhodla jsem se prodat svoji původní Singrovku. Jistě ještě někomu dobře poslouží.

Celá novinka

30. 03. 2012

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Dajavera tábor 2012 - připomínka

Připomínám, že i letos se bude konat slezina Dajaveráčků, našich kamarádů a ostatních "příbuzných". Podrobnosti najdete na stránkách tábora ZDE.

Celá novinka© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing