26.05.2010 23:01

Brigáda, dogfrisbee, agility, výlety ....

Brigáda, dogfrisbee, agility, výlety ....

 ... aneb co se dá všechno stihnout v průběhu dvou týdnů :). Poslední dobou máme spoustu aktivit a akcí a ani nestíhám dávat aktualitky na stránky, takže tady je jedna souhrnná "novinka".

Brigáda na Dajaveře

8.5.2010 - Jednou takhle přes den mi napsala naše chovatelka Danča nevinný dotaz, cože to děláme o víkendu ... a nakonec z toho byla brigáda :). Upravený plac za Dančiným baráčkem bylo třeba upravit a vysbírat kameny tak, aby se na něm dalo do roka a do dne cvičit a sportovat s našimi psími miláčky. Takže jsme v sobotu ráno u Danči vyfasovali kýbl, hrábě a mákli jsme si. Přijela taky panička s fenkou Enolou, takže jsme poznali další členku Dajavera party. Celou neděli jsme se nemohli ani hnout :), ale moc se těším, až budeme moct trénovat na novém krásném psím hřišti. Pár fotek psích účastníků najdete ve Fotogalerii.

Dogfrisbee závody Nymburk

15. 5. 2010 - jsme se zúčastnili našich prvních frisbee závodů (disciplíny Super Minidistance a Dog Dartbee). Přihlásila jsem Michala a Jane, aby se nenudili a musím říct, že nás to moc bavilo. Našim cílem bylo neodjet s "nulou" a to se nám podařilo. Myslím, že na to, že jsme zatím nic cíleně netrénovali a Michal s Jane týden před závody byl venku s frisbee asi 2x, tak umístění uprostřed startovního pole je velmi hezký úspěch. Více o akci v sekci frisbee u Jane.

Agility kurz se chýlí ke svému závěru

Náš agility kurz, na který chodíme s Jane a s našimi kámoškami Petrou a Amy se chýlí ke konci a první neděli v červnu budeme mít s účastníky kurzu sranda závody. Musím říct, že cvičení agility s Jane je běh na dlouhou trať ... já jsem moc pomalá, dávám pozdě povely a Jane mi tím pádem moc nerozumí a dává mi hlasitě najevo, že bych se měla polepšit. Naše snažení a první malinké úspěchy můžete zhodnotit na videu v sekci Agility u Jane.

Výlet za štěňátky a coursing

Tuhle sobotu (22. května 2010) jsme se s Aničkou a kluky Konopíků jeli podívat na štěňátka naší Jerrinky Dajaveračky (G vrh Dajavera) ... mají tam ještě jednoho krásného klučinu volného, kdyby měl někdo zájem pořídit si domu kuličku štěstí :).

Štěnda jsou moc krásná a úžasně prospívají. Setkali jsme se i s budoucími majitely holčičky Gipsy z Německa, malinko jsme oprášili jazykové znalosti a až na příšerný počasí (všechen déšť v ten den v ČR se koncentroval na oblast nad Litomyšlí) to byl moc hezký den.

Odpoledne jsme se s Aničkou, Kečem a Evinem jeli podívat na coursing, který provozuje Aniččina kamarádka. Ze zkušenosti s testem coursingu o vánocích, kdy Jane tomuto sportu nepřišla na chuť a nějak vůbec netušila o čem ten střapec je, najednou před našima očima vyrazila společně s Kečem za střapcem a při třetím běhu si nadbíhala tak dobře, že v průběhu závodu skoro střapec odlovila :). Nestačila jsem valit oči ... vypadá to, že si příležitostně i tenhle sport zkusíme a zaběháme, protože Jane evidentně střapec zajímal a běh jí moc bavil.

Tisknout


Kontakt

Monika a Michal Kasalých
mail: monika_a_michal@kasaly.info
tel.: 776 310 334
skype Monča: monika.sti
icq Michal: 56-391-023

Havlíčkova 2698, Pardubice

Návštěvní kniha

Máte pro nás vzkaz, nápad, připomínku? Pak neváhejte a napište nám co máte na srdci :).

Přejít do Návštěvní knihy© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing