09.04.2011 21:51

Ze sklepa do sklepa

Ze sklepa do sklepa

Po krásné výstavě jsme vyrazili na jižní Moravu a okoštovali dobrá vína v dobré společnosti :).

Ze sklepa do sklepa

Na tuhle akci Michal dostal tip od jednoho jeho pracovního partnera, který mimo jiné je také vinař a vlastní sklep ve Velkých Bílovicích. A jelikož nedaleko Bílovic má rodinu Carlos, tak jsme spunktovali společnou akci. My s Michalem rozumíme vínu asi jako kozel petrželi, vína vypijeme pár lahví ročně a vůbec jsme netušili, co nás vlastně čeká :). Ale nadšení nám nechybělo. Mě stačí na motání hlavy asi tak dvě deci vína, tak jsem si říkala hlavně to přežít ve zdraví ...

Ze sklepa do SklepaDorazili jsme na místo v sobotu dopoledne, naložili v Kobylí Karla s Jíťou, vyzvedli vstupenky (ve formě taštiček a sklenek s logem akce) jukli do mapy a vyrazili na okruh. Otevřeno bylo 43 sklepů a bylo z čeho vybírat. Akce byla výborně organizačně zajištěna, počasí nám přálo a my chodili v těch drobných sklepních uličkách a koštovali vínka z různých sklizní, značek, sklepů ... Nakonec jsme obešli asi 22 sklepů (ani nevím kolik kilometrů jsme u toho naťapali) a kromě asi dvou momentů, kdy se nám trochu motala hlava a jazyk, jsme to přežili bez ztráty kytičky :). Pro mě byl úžasný zážitek, když nás Michalův známý vzal dolu do sklepa a tam jsme asi hodinku koštovali a povídali. Víno přímo z bečky a výborně vychlazené (bylo tam asi 6 stupňů)bylo vynikající. Pravda jeden z těch motavých momentů byl právě, když jsme vylezli z tohohle vychlazeného sklepa do krásného sluníčka a asi 20 stupňů teploty vzduchu :).

Můžu říct, že jsem vypila vína asi tolik co za poslední rok a snědla tolik chlepa se sádlem, jako asi za celý život :). Systém akce byl takový, že si člověk v sobotu psal co mu kde chutnalo a v neděli dopoledne si objel sklepy a zakoupil si vínka dle chuti. Myslím, že máme zásobu vína asi tak do další akce :). Malinko jsem si připadala nepatřičně, když lidi kolem mne kupovali víno po kartonech a já vždycky žádala jednu láhev :). Jednou dokonce Michal musel trochu smlouvat a vydyndal na vinaři jednu podpultovou lahvinku :).

Bylo to super a za rok jedeme znova. A určitě akci mohu doporučit, je to bezva relax s dobrým vínem a na čerstvém vzduchu. A když vyjde počasí jako nám, je to nezapomenutelný zážitek.

Janin výlet na Potštejn

Jane, Petra a AmyA protože courání po sklepech není zrovna dobrá aktivita pro psiska, tak jsme Jane opět svěřili na hlídání kamarádce Petře. Ta se zhostila role náhradní paničky naprosto dokonale a vytáhla ty naše čtyřnohé miláčky na výlet na Potštejn. A to by nebyla Petra aby sebou nevzala foťák a neulovila pár bezva obrázků :).

                                       ---- FOTKY -----

Ze sklepa do sklepa 2011 - foto

Velké Bílovice

Carlos s vínkem na cestě k dalšímu sklepu

Focení ''na Klause'' ... opravdu jsme tam byli :)

Carlos s Jíťou u jednoho hezky postaveného sklepa

Sklep

Lidová architektura a tvorba :)

Lidová architektura a tvorba :)

Michal obhlíží výrobky ze dřeva

Lidová architektura a tvorba :)

Tisknout


Kontakt

Monika a Michal Kasalých
mail: monika_a_michal@kasaly.info
tel.: 776 310 334
skype Monča: monika.sti
icq Michal: 56-391-023

Havlíčkova 2698, Pardubice

Návštěvní kniha

Máte pro nás vzkaz, nápad, připomínku? Pak neváhejte a napište nám co máte na srdci :).

Přejít do Návštěvní knihy© 2024, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing