17.06.2010 21:46

Víkend jak na houpačce s neveselým koncem

Víkend jak na houpačce s neveselým koncem

Tenhle víkend byl jako na houpačce a já doufám, že se houpačka zastavila nahoře a chvíli tam zůstane. Kopnul mě kůň, Kečupovi bylo blbě, s Jane jsme byly na intenzivním tréninku agility, strávili jsme s Michalem hezké odpoledne s příbuznými, zůčastnila jsem se výstavy jako asistentka ve výstavním kruhu a nakonec si Jane poranila ošklivě nohu :( ...

"Víkend" pro mě začal už v pátek ráno, kdy jsem jako pokaždé vyrazila na koně. Vzala jsem sebou obě psiska (hlídáme Kečupa), bylo krásné počasí a já se moc těšila na vyjížďku. Jenže Goldy, na kterém jsem měla jet, byl na pastvině a tak jsem si pro něj musela jít. Ale Goldymu se odejít z pastviny nechtělo a podařilo se mu mě překvapit, postavil se na zadní a kopnul mě do ruky. Naštěstí nic vážného, jenom pořádná modřina i když v pátek to celkem bolelo :). Nakonec jsem s Goldym na vyjížďku vyrazila ... bylo to fajn i když dost vydřené, vůbec se mu v tom horku nechtělo běhat.

Catch me alias Kečup, brácha JaneMyslím, že při vyjížďce se Kečup napil nějaké bahnité vody a bohužel mu pak nebylo dobře, potíže jsme ale vyřešili klidem a hladovkou, dneska už je mu hej a byli jsme spolu dneska na flyballu. Je moc šikovnej a peláší jako o život :).

V sobotu jsme se s našimi parťáky z agility kurzu (mimo jiné s Amy a Petrou) zúčastnily intenzivního tréninku agility pod vedením zkušené lektorky Katky Lerlové. Bylo to moc fajn a moc poučné ... dozvěděli jsme se, co už jsme věděli, že Janina skoková technika je dost neobvyklá a naše "matrix" skoky nejsou nejvhodnější. Takže jsme cvičily skokovou gymnastiku a naučily jsme se jak na to. Bylo to moc fajn, lidi i psiska a i přes příšerný vedro se to myslím dost povedlo. Fotky je možné shlédnou na Nemočickém rajčeti a u Petry ve fotoalbu.

Odpoledne jsme si udělali s Michalem vyjížďku na otočku do Jihlavy, kde jsme měli rodinou oslavičku narozenin. Bylo to moc fajn a Sašovi a Dáše moc děkujeme.

Krajská výstava Lanškroun - zleva: Ilča, Danča, Monča a PeťaV neděli brzy ráno jsme s Petrou a Dančou a Ilčou vyrazily do Lanškrouna, kde jsme se zúčastnily krajské výstavy jako pomocnice v kruhu. Já byla s Dančou u FCI skupiny I s panem rozhodčím Havelkou a Petra s Ilčou byly u teriérů. Musím říct, že pan Havelka posuzoval velmi dobře a z mého pohledu objektivně. Nejvíc oceňuji, že vždy každého psa okomentoval nahlas a tím pádem i diváci měli z výstavy takovou malou osvětu, hodnocení bylo naprosto transparentní a každý věděl na čem je. Tímhle způsobem posuzuje ještě pak Krinke a oba pánové jsou dle mého názoru odborníci ve svém oboru. Výstava byla naprosto ukázková a organizace myslím byla jedna z nejlepších, co jsem měla možnost navstívit. Bylo to super, a i když chvílema to teda byl docela cvrkot, těším se zase na nějakou další výstavu :).

Jane na sněhuBohužel ke konci víkendu se stala pro nás nejsmutnější věc ... Jane při venčení u Labe šlápla ve vodě na něco ostrého a pořezala si ošklivě nohu. Zranění na první chvíli nevypadalo tak špatně, rána nebyla velká ale hluboká, což jsme ale zjistili až na veterině, kam jsme v neděli odpoledne jeli. Mysleli jsme si, že jen preventivně, ale nakonec se musela rána sešít jak vnitřně tak zvenku. Jane má na noze dlahu a bude ji nosit nejméně jeden měsíc a pak budeme muset pomalu začít nohu zatěžovat, takže vodítkový režim jeden až dva měsíce. Všichni věříme, že se to všechno zahojí dobře a že brzy budeme zase běhat a sportovat jako doposud. Zatím ale do odvolání rušíme všechny naše aktivity a uvidíme, jak nám to hojení půjde.

Jane je skvělý pacient, je moc poslušná a obvazy si nestrhává, takže není nutné aby měla límec (ten ci sundala už na veterině, asi 5 minut poté co se probrala z narkózy :)). Vyzvednutí z veteriny po zákroku bylo dost vtipné ... pan doktor mi oznámil, že si musím Jane odchytit ... Nechápala jsem, jak mam odchytávat psa, který se probral před půl hodinou z narkózy. Pan veterinář mi řekl, že ji vypustil na zahrádku za veterinou, aby se mohla vyvenčit, ale pak že už ji nechytili a tím, že si sundala límec i s obojkem, nebylo ani za co ji chytit a utekla jim i na třech nohách :). Snad jí ten elán vydrží a naše rekonvalescence bude probíhat stejně zábavně. Jestli někdo zná nějaké triky, které se psisko může učit v sedě nebo v leže, velmi uvítám, jakoukoli radu či nápad. Myslím, že v následujících měsících je hojně využijeme :). Držte nám palce.

Tisknout


Kontakt

Monika a Michal Kasalých
mail: monika_a_michal@kasaly.info
tel.: 776 310 334
skype Monča: monika.sti
icq Michal: 56-391-023

Havlíčkova 2698, Pardubice

Návštěvní kniha

Máte pro nás vzkaz, nápad, připomínku? Pak neváhejte a napište nám co máte na srdci :).

Přejít do Návštěvní knihy© 2024, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing