15.08.2011 13:12

Monínec 2011

Monínec 2011

Jako už tradičně jsem se i letos vydala na Monínec na svou patchworkovou dovolenou. Počasí nám moc nepřálo, ale nakonec vše dopadlo na jedničku.

Ale abych to vzala od začátku. V sobotu jsme se sbalili, nasedli do plného auta a za nechutného deštivého počasí jsme vyrazili směr Sedlec-Prčice. Po ubytování a vybalení všech mých krámů jsme zahájily týden klasickým meetingem a rovnou jsme se jaly šít osmidílné sukně podle střihu od Radky Sedláčkové ... no a v tomoto šicím rytmu jsme vlastně pokračovaly celý týden :).

Tentokrát jsme oproti minulým letům bydleli v dolním areálu, kde sál na tvoření byl mimo ubytování (pravda prostornější než na kopci, ale díky nefungující klimatizaci nám bylo stejně vedro :)) a víc jsme se naběhaly, což ale zase bylo dobré pro naše zdraví :)). Chaloupku nahoře na kopci, kde jsme byli v minulých letech a ze které byl tak nádherný výhled do údolí nám zbourali a slibují vybudovat novou a hezčí, tak uvidíme příští rok. Přiznám se, že to, že se nedalo letos cvičit na terase s tou úžasnou atmosférou mi letos opravdu chybělo (na terase jsme díky vyloženě neletnímu počasí cvičily jen jednou). Ale to asi byla jediná chyba letošního Monínce. 

Cvičení se Štěpánkou se mi i přes to, že jsme cvičily většinou v sále kvůli tomu blbýmu počasí, moc líbilo ... powerjóga, balony i malé overbaly v kombinaci se Zumbou mi vysloveně sedly. Škoda, že Štěpánka je z Českých Budějovic, hned by byla motivace cvičit častěji :).

A Radka si letos na nás připravila zase nespočet krásných projektů ... asi pro mně nejlepší byl "kufřík". Je to krásné a praktické :). Pak mě celkem dostalo Trapunto ... myslela jsem, že se mi do bytu nebude hodit, že je to trochu takové hogo-fogo, tak pro babičku ... trochu mi to připomínalo vyšívání richelieu, ale když jsem udělala kytičku s bordo okrajem, tak mě to uchvátilo :). Michalovi se to taky líbilo, takže nezůstane jen u jedhoho polštářku. A slunečnice ve vitráži je naprostoi úžasná :) ... i ostatní věci, které se šily byly bezva ... vládla příjemná atmosféra, Radka se nám naplno věnovala a naučila jsem se zase spoustu nových věcí. Opravdu bychom měly udělat nějaké podobné "soustředění" alespoň ještě jednou v průběhu roku ... ten jeden týden je opravdu málo, hrozně málo :).

Díky Monče Brýdové jsou k dispozici i nějaké ty fotky, takže můžete juknout zde:

  • Výrobky účastnic Monínce 5 (souběžně s náma patchworkářkama probíhalo intenzivní fimování, takže ty krásné věci jsou od zapálených a šikovných fimařek)
  • Fotky z Monínce 5 (navozují atmosféru, která vládla v "dílně" se 14 šicími stroji :))

A ještě pár fotek od všumělky Věrky:

Díky za krásnou dovolenou, zdravím všechny a příští rok naviděnnou !!!

Tisknout


Kontakt

Monika a Michal Kasalých
mail: monika_a_michal@kasaly.info
tel.: 776 310 334
skype Monča: monika.sti
icq Michal: 56-391-023

Havlíčkova 2698, Pardubice

Návštěvní kniha

Máte pro nás vzkaz, nápad, připomínku? Pak neváhejte a napište nám co máte na srdci :).

Přejít do Návštěvní knihy



© 2023, www.kasaly.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing