17.10.2011 23:17

Budějovická tlapka

Tenhle víkend jsme vyrazili na poslední flyballový turnaj letošní sezóny. Zaběhli jsme si týmový rekord a celkově získali ve 2. divizi bronzovou medaili :). Byl to nejvíce obsazený turnaj sezóny, soutěžilo 28 týmů v 5 divizích. My nastoupili do 2. divize, kde soupeřilo celkem 7 družstev.

Konečné výsledky = Dajavera Fitmin Team

2. divize / celkem 7 týmů

• Speed Trial - 2. místo / nejlepší čas 18:41 s
  • Double Elimination - 3. místo / nejlepší čas 18:53 s

FOTKY ... díky Monče od Vasthiho se můžete podívat na krásné fotky

VIDEO ... náš nejryhlejší čas a nejnapínavější souboj můžete shlédnout na videu :).

Reportáž z turnaje

Diplom a pohár za 3. místo (2. divize)Ale pěkně od začátku. Nominovaná Gina bohužel začala dva dny před turnajem hárat, takže jsme museli opět na poslední chvíli změnit sestavu a nastoupila Ixi. Vyrazili jsme tedy s následující sestavou - Keč (Pepa), Jerry (Ilča), Jane (já), Fren (Pavel), Monty (Ilča), Ixi (Danča) a Michal zase spolehlivě nabíjel. S námi vyrazili ještě Míra, Iva, Anička s malým Jonášem a Monča s Vasthim, který nám dělal maskota (pro tentokrát) :).

Celý víkend byla pěkná kosa, ale jinak počasí bylo hezké ... sluníčko svítilo a bylo jako na horách.

V sobotu probíhaly rozběhy, které určovaly pořadí do vyřazovacího pavouka na druhý den. Ve 2. divizi, kde jsme bojovali my, se běhal Speed trial a postupovalo se podle nejrychlejšího času. První raní rozběh dopadl celkem úspěšně, zaběhli jsme  se setavou Keč, Jerry, Jane, Fren čas 18,66 s, což byl náš rekord a zajistili jsme si tak průběžné 4. místo. Ve druhém rozběhu nastoupila  sestava: Ixi, Keč, Jane, Monty a neběželi vůbec špatně. Odpoledne jsme se rozhodli ještě zabojovat a pokusit se ještě zlepšit čas, abychom postupovali z vyššího místa. Nasadili jsme tedy opět první sestavu a ve druhém odpoledním běhu se nám to podařilo a obsadili jsme průběžné druhé místo s časem 18, 41 s. Čas o kterém se nám nazačátku sezóny ani nesnilo :).

V neděli ráno jsme si naši pozici pokazili, protože jsme neustáli souboj s družstvem, které bylo časově pomalejší. Páníci na rozdíl od psů dělali chyby v podobě předčasných střídaček, takže jsme spadli do spodní linie pavouka. Vůbec nevím, co nás tak rozhodilo, ale takový se flyball :) a my jsme se museli zase semknout a překonat tento neúspěch. Museli jsme zatnout zuby a bojovat s mnohem náročnějšími soupeři a vybojovat si své místo na slunci :).

Jako první jsme nastoupili proti belgickému družstvu, které jsme porazili hlavně na čisté běhy a dokázali jsme zvrátit výsledek z 0:2 na 3:2.

Dalším soupeřem a pro nás asi nejtěžším bylo pražské družstvo HoTrop Hurricane, které bylo časově o pár desetin rychlejší a hlavně zkušenější. Byl to souboj nervů na obou stranách, HopTropáci nejdříve vedli a my jsme vždy bodík dotáhli ... hlavně díky rychlým opravám předčasných střídaček. Nakonec za stavu 2:2 jsme dokázali být o pár setin rychlejší a konečným výsledkem 3:2 pro nás jsme si vybojovali průběžné 4. místo.

Dalším soupeřem byli The Rebels III, které jsme dokázali přeběhat časově a průběžně jsme se posunuli na 3. místo.

A pak přišel souboj o druhou pozici a možnost bojovat ve finále. Bohužel jsme celou neděli běhali na červené dráze a na tento souoj jsme dráhu změnili na modrou, takže změna dráhy a asi i únava se podepsala na Kečovi, který si vybral v toto souoji svoji špatnou chvilku a dvakrát vyhnul. Na videu jsme pak viděli, že Keče rozptýlil pes na druhé dráze a nestačil se srovnat z otočky na boxu. Ve třetím běhu jsme měli dvakrát předčasný start a tak jsme tento souboj celkově prohráli.

Nicméně Keč toho ten den naběhal opravdu hodně při opakovaných startech a jeho rychlost se moc neměnila, Pepa dokázal všechny tyhle opakované starty taky ustát, takže moc díky a jsme moc rádi, že přes raní zaváhání jsme dokázali nakonec vybojovat konečnou bronzovou medaili a ukončit tak naši první flyballovou sezónu "na bedně" :).

Dokázali jsme se i přes neúspěch znovu stmelit a zabojovat, je vidět, že turnaj od turnaje se zlepšujeme a každý závod nám dodá spoustu nových zkušeností, které pak můžeme zúročit v tréninku a na dalších závodech. Jsem moc ráda, že jsme se dali na tento sport, protože nálada na turnajích je bezvadná, každý fandí každému a jde hlavně o společnou zábavu lidí a psisek. Takže hurá do tréninku a příští rok znovu nastoupíme v plné síle.